Pierwsze w historii DGA wdrożenie Systemu Zarządzania Ciągłością Biznesową zakończone sukcesem

DORADZTWO GOSPODARCZE DGA S.A. składa serdecznie podziękowania firmie ELKART SYSTEMY KART ELEKTRONICZNYCH SP. Z O.O. za współpracę przy wdrażaniu pierwszego w naszej historii SYSTEMU ZARZĄDZANIA CIĄGŁOŚCIĄ BIZNESOWĄ.


Dzięki naszej owocnej współpracy ELKART Systemy Kart Elektronicznych Sp. z o.o. jest pierwszą firmą w Polsce, która może poszczycić się certyfikacją swojego Zintegrowanego Systemu Zarządzania na zgodność z trzema normami: ISO 9001 Zarządzanie Jakością, ISO 27001 Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji oraz BS 25999 Zarządzanie Ciągłością Biznesową. Jest to jednocześnie drugi w Polsce akredytowany certyfikat na zgodność z wymaganiami normy BS 25999.
Norma BS 25999 jest pierwszym na świecie standardem Zarządzania Ciągłością Biznesową opracowanym w celu minimalizacji ryzyka zakłóceń występujących w organizacji oraz zapewniającym utrzymanie działalności firmy w najtrudniejszych i najmniej oczekiwanych okolicznościach.
Wdrożenie Systemu Zarządzania Ciągłością Biznesową w ELKART Systemy Kart Elektronicznych Sp. z o.o., świadczącej swoje usługi na rynku finansowym w zakresie dostawy magnetycznych i elektronicznych kart plastikowych oraz ich personalizacji, obejmowało kilka etapów i zakończyło się pełnym sukcesem wraz z pozytywnie zaopiniowanym audytem certyfikującym w dniach 26-27 maja 2009 roku.
Uzyskanie certyfikatu zgodności ze standardem BS 25999 w zakresie Zarządzania Ciągłością Biznesową, przy jednocześnie wdrożonym Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnym z ISO 27001, jest potwierdzeniem dla Klientów i Partnerów ELKART, że firma posiada status podmiotu o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.
Certyfikat ten potwierdza również, że Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. jest liderem doradztwa w dziedzinie bezpieczeństwa informacji oraz aktywnie zdobywa rynek w obszarze ciągłości biznesowej.