I miejsce DGA w rankingu firm pozyskujących środki unijne The Book of Lists (Warsaw Business Journal)

Z wielką radością informujemy, że DGA S.A. zajęła pierwsze miejsce w rankingu firm pozyskujących fundusze unijne w rankingu The Book of Lists publikowanego co roku przez Warsaw Business Journal.

Ranking bierze pod uwagę dotacje pozyskane w ramach aktualnego budżetu na lata 2007-2013 do dnia 30.11.2010 roku.
Pod względem liczby projektów najwięcej projektów pozyskaliśmy dla administracji publicznej - łącznie 39. Są to projekty zarówno inwestycyjne, jak na przykład środki na rozbudowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, doposażenie Centrum Onkoligii w Warszawie, ale i projekty edukacyjne, czego przykładem jest projekt "Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie. Ogólnopolski program rozwoju kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości dla uczniów gimnazjum” , którego wartość to 16 mln zł. Wśród szkół wyższych, Konsultanci DGA pozyskali dotacje m.in. dla Politechniki Warszawskiej oraz dla Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.
Spośród dotacji na inwestycji dla firm warto nadmienić projekt „Budowa nowego zakładu produkcyjnego oraz zakup wysokoinnowacyjnej technologii przez Curtis Healthcare Sp. z o. o.”, dzięku któremu w Wysogotowie koło Poznania powstanie jedna z najnowocześniejszych fabryka leków w Europie. Produkcja zapowiadana jest na jeszcze na jesień tego roku.
Warto zaznczyć przy tym aktywność DGA w Wielkopolsce, co potwierdza inny ranking firm pozyskujących środki unijne - dwumiesięcznika "Fundusze Europejskie". Wyniki pokazują, że jesteśmy jednym z liderów komponentu regionalnego zwłaszcza dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pozycję tą uzyskaliśmy dzięki takim projektom jak "Projekt outplacementowy WUP w Wielkopolsce" czy też niedawno rozpoczęty projekt szkoleniowy "Akademia Doświadczonego Menedżera", który jest skierowany do mikro i małych przedsiębiorców z całego województwa.
Cieszymy się równiez z obecności DGA w pierwszej dziesiątce innego rankingu The Book of Lists - dotyczącego firm zajmujących się doradztwem biznesowym.
Wyżej wymionione wyniki rankingów potwierdzają kompetencje i doświadczenie DGA w dwóch kluczowych dla spółki segmentach, które po działaniach restrukturyzacyjnych w 2010 roku oraz po wydzieleniu się Departamentów w osobne podmioty (Blue Energy oraz DGA Optima), stały się kluczowymi usługami oferowanymi przez DGA.