DGA i FastDeal.pl inwestują wspólnie w nowy portal alekiedy.pl

Spółka giełdowa DGA S.A. oraz portal działający na rynku zakupów grupowych (spółka Grupy Kapitałowej DGA) zainwestowały w "alekiedy.pl". Transakcja została sfinalizowana w lutym 2011 roku i polegała na objęciu 50% udziałów przez DGA i FastDeal.pl.

„Dla nas inwestycja w alekiedy.pl jest konsekwencją przyjętej strategii rozbudowywania internetowej części Grupy DGA. Szukamy na rynku ciekawych pomysłów, angażujemy się na wczesnym etapie rozwoju. Inwestujemy w pomysł, pomagamy rozwijać firmę organizacyjnie, zapewniamy środki finansowe na rozwój. Wartością dodaną jest wsparcie organizacyjne i eksperckie Grupy dla nowych podmiotów. Z fastdeal.pl zebraliśmy już pewne doświadczenia, które chcemy wykorzystywać w kolejnych biznesach. Równolegle prowadzimy jeszcze rozmowy w 2 kolejnymi przedsięwzięciami”- powiedział Andrzej Głowacki Prezes Zarządu DGA SA.
Dziś w skład e-dga.pl- internetowego ramienia Grupy Kapitałowej DGA wchodzą:

  • fastdeal.pl- portal zakupów grupowych,
  • allcards.pl- prowadzący grupę portali pomagającym ludziom, którzy stracili swoje karty kredytowe (pomagamyokradzionym.pl),
  • alekiedy.pl- informator o interesujących wydarzeniach w Twoim mieście 

Czym jest alekiedy.pl?
„Na alekiedy.pl znajdziesz zagregowaną informację o interesujących Cię wydarzeniach, ciekawych miejscach i wyjątkowych akcjach promocyjnych. Bogate drzewo kategorii pozwala na odnalezienie tych wydarzeń, które będą zgodne z Twoimi zainteresowaniami i Twoim miejscem zamieszkania. Katalog miejsc powstał z myślą o tych, którzy szukają nie tylko wydarzeń, ale również ciekawych miejsc. Dla prawdziwych łowców okazji mamy akcje Hot Deal – wyjątkowo atrakcyjne oferty promocyjne i rabatowe, za które nie musisz dodatkowo płacić”- mówi Marcin Janusz z alekiedy.pl.

Efekt synergii fastdeal.pl i alekiedy.pl z korzyścią dla Usługodawców
„Od jakiegoś czasu szukaliśmy pomysłu, jak zbudować i zaoferować wartość dodaną dla klientów/Partnerów umieszczających swoje oferty na fastdeal.pl. Na dzień dzisiejszy często dzieje się tak, że po skutecznej akcji promocyjnej z fastdeal.pl (rabaty udzielane klientom sięgają do 90%) Usługodawca nie zawsze potrafi utrwalić wyniki takiej akcji. Naszym pomysłem jest wsparcie w promowaniu Usługodawców w internecie dalej, jednakże bez konieczności udzielania tak wysokich rabatów. Na alekiedy.pl będzie taka możliwość. Usługodawca będzie mógł przeprowadzać samodzielnie zaplanowane akcje marketingowe do swoich klientów.
Usługi alekiedy.pl będą zatem komplementarne do usług fastdeal.pl. „Teraz, w odpowiedzi na potrzeby klienta będziemy mogli dobrać takie narzędzie marketingowe (fastdeal.pl lub alekiedy.pl), które będzie spełniało jego wymagania” – wyjaśnia Łukasz Czajka, fastdeal.pl

Obecnie trwają pracę nad integracją obu portali pod kątem IT oraz szkolenia Opiekunów Klientów.
Jak podaje Łukasz Czajka, od przyszłego tygodnia pierwsi klienci otrzymają już zintegrowaną ofertę obu portali.