Ateria Sp. z o.o. w dniu 10.10.2011 przejęła portal www.AudioBook.pl

„Dla Aterii Sp. z o.o. inwestycja w portal AudioBook.pl jest konsekwentnym krokiem realizacji strategii dywersyfikacji przychodów i synergii.

Od jakiegoś czasu rozglądaliśmy się za przedsięwzięciami, w których będzie możliwy do zrealizowania efekt synergii pomiędzy działaniami, które już prowadzimy. FastDeal.pl to ogromna baza użytkowników- potencjalnych klientów. Równocześnie nasze analizy pokazują, że rynek książki elektronicznej w Polsce dynamicznie się rozwija. Nie jest on jeszcze duży wartościowo, ale ma ogromny potencjał” powiedział Łukasz Czajka, Prezes Zarządu Aterii.

„Książki w wersji do słuchania - to pierwszy krok. Kolejne to elektroniczne książki, również czytniki. Naszą ambicją jest zostać mocnym graczem na runku e-książki w Polsce. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czeka nas dużo pracy, w tym również edukacja rynku.
Obecnie posiadamy największą w Polsce ofertę audiobooków na płytach CD- ponad 2600 tytułów z dostępnością w naszym magazynie. Konsekwentnie będziemy rozwijać również sprzedaż plików przez internet” - podkreśla Łukasz Czajka, który podkreśla chęć współpracy z obecnymi partnerami księgarni audiobook.pl

Prezentacja nowych pomysłów, ciekawych rozwiązań ATERII odbędzie się m.in. podczas listopadowych Targów Ksiązki w Krakowie.