POMYSŁ Z DRAGON'S DEN JUŻ NA APTECZNYCH PÓŁKACH

Z przyjemnością informujemy, że inwestycja dokonana w programie „Dragon’s Den – jak zostać milionerem” sfinalizowana została sukcesem. Do aptek trafił tzw. „koszyczek” – zestaw do pobierania do badań próbek kału. Pierwsza pilotażowa partia produktu w polskich aptekach jest wynikiem owocnej współpracy pomysłodawcy z inwestorem oraz producentem.

Pan Konrad Kosowski (pomysłodawca) oraz Pan Andrzej Głowacki (Prezes Zarządu DGA, inwestor) spotkali się w programie „Dragon’s Den – jak zostać milionerem” emitowanym w sezonie jesiennym 2012 roku przez stację TV4. Pierwszy przyszedł do programu, aby zaprezentować swój pomysł na biznes oraz pozyskać 2,5 mln zł, drugi zasiadał w gronie potencjalnych inwestorów oceniających prezentacje uczestników. Po kilku miesiącach wspólnej pracy pilotażowa seria produktu pojawiła się właśnie w sprzedaży.
Pomysł na „koszyczek” pojawił się w głowie Pana Konrada z konieczności bardzo częstego wykonywania badań próbek kału u chorego dziecka. Na rynku nie znalazł rozwiązania, które zapewniałoby higieniczne i wygodne pobieranie próbki, która dodatkowo nie mogła mieć styczności z wodą. Zestaw autorstwa uczestnika programu „Dragon’s Den – jak zostać milionerem” to innowacyjny, szybki i całkowicie biodegradowalny wyrób medyczny. Zestaw zapakowany jest w woreczek strunowy, który może być użyty do bezpiecznego przeniesienia próbki do laboratorium. Papier, z którego jest wykonany „koszyczek” jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie, nie powoduje niedrożności kanalizacji i można go bezpiecznie spłukać z zawartością. Szczegółowa instrukcja obsługi pokazuje krok po kroku jak użyć zestawu.
15 stycznia 2013 roku podpisana została trójstronna umowa pomiędzy spółką DGA S.A. jako inwestorem, Przedsiębiorstwem BENE Sp. j. jako producentem oraz twórcą - Panem Konradem Kosowskim. Na mocy tej umowy uruchomiony został proces produkcji „koszyczka”, który objęty jest zgłoszeniem patentowym.
Kluczowa wartość zestawu to znaczne ułatwienie pobierania próbek, które muszą być nie tylko w bezpieczny i higieniczny sposób pobrane, lecz również dostarczone do laboratorium. Użycie „koszyczka” gwarantuje wykonanie badania bez kontaktu z wodą lub zanieczyszczeniami. Tak genialny w swej prostocie produkt, jak to określiło wielu komentatorów po emisji prezentacji Pana Konrada, ma szansę zrewolucjonizować czynność uznawaną za wstydliwą i bardzo niechętnie wykonywaną.
Projekt „koszyczka” potwierdza celowość programów telewizyjnych, w których pomysłodawca spotyka się z potencjalnym inwestorem. Duże brawa dla producentów polskiej wersji programu „Dragon’s Den – jak zostać milionerem”.

Osoba do kontaktu w sprawie „koszyczka”
Piątek Piotr
Dyrektor Fundacji "Wspieramy Wielkich Jutra
501-647-303
p.piatek@wspieramywielkichjutra.pl  

Polecamy również:
http://www.jakzostacmilionerem.biz  
http://bene.com.pl/pl/nowosci/
http://www.youtube.com/watch?v=ZvwyXA0iCig (prezentacja Pana Konrada Kosowskiego w programie Dragon’s Den – jak zostać milionerem).