SPÓŁKA Z PORTFELA DGA DEBIUTUJE DZIŚ NA NEWCONNECT

Zarząd DGA S.A. składa na ręce Zarządu PTWP S.A. serdeczne gratulacje w związku z debiutem akcji Spółki na alternatywnym rynku NewConnect. To milowy krok w historii prężnie rozwijającej się grupy medialnej, która rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii.

DGA S.A. jest Akcjonariuszem w spółce PTWP S.A. (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A.) od marca 2010 roku posiadając 8,4% akcji. PTWP to jedna z czołowych grup medialnych w Polsce obecna na rynku od 1995 roku. Najbardziej rozpoznawalne marki to miesięcznik gospodarczy „Nowy Przemysł” wraz z portalem biznesowym www.wnp.pl oraz organizowany od 5 lat Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach – największa biznesowa impreza w Europie Centralnej gromadząca co roku blisko 6000 gości z kraju i z Europy.
Oprócz flagowego miesięcznika oraz portalu gospodarczego spółka koncentruje się na kilku obszarach tematycznych w swojej działalności wydawniczej. Obszary te to rynek nieruchomości (propertynews.pl), FMCG i handel (portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl), rolnictwo (farmer.pl, gieldarolna.pl), medycyna i farmacja (rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl) oraz samorządy i gospodarka komunalna (portalsamorzadowy.pl).
Dlaczego PTWP to wartościowa inwestycja? Uznana marka, atrakcyjny model biznesowy, wykorzystanie nowoczesnych mediów, autorski model prowadzenia portali i wydawnictw branżowych, stabilna sytuacja finansowa i wykwalifikowana kadra zarządzająca – to atuty, które czynią ze spółki PTWP atrakcyjną inwestycję.
Pozycje lidera wśród mediów branżowym potwierdzają liczby: wszystkie portale PTWP docierają do ponad 1,7 mln użytkowników i prawie 200 tys. subskrybentów newsletterów. Rocznie organizowanych jest ok. 30 konferencji, w których bierze udział łącznie kilkanaście tysięcy osób. Najpopularniejsze imprezy poza wspomnianym już Europejskim Kongresie Gospodarczym, to Forum Zmieniamy Polski Przemysł, Forum Rynku Zdrowia, Forum Runku Spożywczego.
Stabilną sytuację finansową potwierdzają dane ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy PTWP za ostatnie lata, wskazującego na dynamicznie rozwijaną działalność przy średnim wzroście przychodów o 20% i utrzymaniu wysokiej marży zysku netto na poziomie ok. 10%.
Zarząd DGA S.A. składa szczególne gratulacje na ręce Pana Wojciecha Kuśpika, Prezesa Zarządu PTWP S.A., który w tak konsekwentny i skuteczny sposób przekuł swoją wiedzę na temat mediów w Polsce w biznesowy sukces.
Życzymy giełdowych sukcesów, wysokich notowań i zawsze zadowolonych Akcjonariuszy.

 

 

Zarząd DGA S.A.
Zapraszamy na stronę www.newconnect.pl